Food Truck

Food Truck, neboli pojízdné občerstvení  je velké vozidlo, jako například dodávka nebo přívěs, vybaveny k vaření a vydávání jídla. Tyto prodejny mohou být vybavené od zmrzlinových strojů až po profesionální gastro kuchyně, které plnohodnotně nahradí restauraci. 

Běžně se v těchto provozovnách připravují sendviče, hamburgery, hranolky a další regionální pokrmy rychlého občerstvení. V posledních letech se v souvislosti s fenoménem pop-up* restaurací, které se staly obzvláště populární, tento trend značně rozšířil. 

Food Trucky mohou také připravovat výtečné studené nápoje, kávu nebo míchané drinky. Tyto mobilní pojízdné občerstvení, spolu s klasickými vozítky jsou v první linii pouličního potravinářského průmyslu, na který se denně vrhne na 2,5 miliardy lidí. 
*(Koncept v gastro podnikání, při kterém organizátor spojuje gastronomii s jiným kulturním nebo zážitkovým aspektem. Jejím cílem je nabídnout návštěvníkům neobvyklý gurmánský zážitek. Cílovou skupinou tohoto typu podnikání jsou lidé, kteří chtějí kromě jídla zažít i dobrodružství.) – zdroj wikipedia.org

Food Truck

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: